Uşak Üniversitesi Eğitim Fakültesi

Eğitim Fakültesi Temel Eğitim Bölümü, öğretmenler gününü kutladı. 

Temel Eğitim Bölüm Başkanı Doç. Dr. Cüneyit Akar’ın ev sahipliğinde, İlkokul Öğretmenleri Topluluğu’nun öncülüğü ve Minik Eller Topluluğu’nun desteğiyle, öğretmenler günü programı düzenlendi. 23 Kasım 2021 tarihinde Can Palas Düğün Salonu’nda gerçekleştirilen programda bölüm öğretim elemanları Prof. Dr. Erol Duran, Prof. Dr. Murat Başar, Dr. Öğr. Üyesi P. Tuğba Şeker, Dr. Öğr. Üyesi Tolga Kargın, Dr. Öğr. Üyesi Dilek Erol, Dr. Beyhan Can, Öğr. Gör. Kartal Şahin; Sınıf Eğitimi Bilim Dalı doktora ve yüksek lisans öğrencileri ile Sınıf Eğitimi ve Okul Öncesi Eğitimi ABD öğrencileri hazır bulundu.  Programa Fen Eğitimi ABD Başkanı Prof. Dr. Lütfullah Türkmen, Dr. Öğr. Üyesi Gökhan Demirhan, Dr. Öğr. Üyesi Türker Toker, Dr. Mehmet Fatih Kaya ve Dr. Ahmet Taşdere katılımlarıyla destek verdi.

 

 

Sunuculuğunu, sınıf öğretmenliği bölümü 1. sınıf öğrencileri Sevdenur Uludağ ve Ceren Yılmaz’ın üstlendiği program öğretmenler günü yemeği ile başladı. Programa katılımları ile destek veren hocaların günün anlam ve önemine ilişkin sözlerini, Temel Eğitim Bölüm Başkanı Doç. Dr. Cüneyit Akar’ın günün anlam ve önemini ifade eden konuşması takip etti. 

 

Hocalar ve öğrenciler birlikte “Bir Başkadır Benim Memleketim” parçasına eşlik ettiler. 

 

Sınıf Eğitimi Bölümü 1. sınıf öğrencisi Betül Şahin  “Dünyanın Bütün Çiçekleri” başlıklı şiir performansı, bölüm Türkmen öğrencilerinin geleneksel Kuşdepti dans performansları, Türkmenistan milli marşı, sınıf öğretmenliği bölümü öğrencilerinin zeybek gösterileri, Sınıf Öğretmenliği bölümü 1. sınıf öğrencileri Türkay Bozdağ ve Bilge Kaymaz gitar dinletisi eşliğinde seslendirdikleri parçalar geceye renk kattı. Gecede düzenlenen çekilişlerle, Temel Eğitim Bölümü öğretim elemanları tarafından öğrencilere çeşitli kitaplar hediye edildi. 

 

Program, kutlamaya katılım gösteren tüm hocaların sahneye davet edilmesi ile devam etti. Bölüm öğrencileri tarafından kendilerine çiçek takdim edilen öğretim elemanları, karşılarında yer alan öğrencilerin kendileri için seslendirdikleri “Senden Daha Güzel” parçası ile öğretmenler gününün en güzel sürprizini, büyük bir coşkuyla yaşadılar.

Program, güzel dilek ve temennilerle son buldu. Programın hazırlanması sürecinde üstün bir gayret ve emek sarf eden İlkokul Öğretmenleri Topluluğu’na ve Minik Eller Minik Yürekler Topluluğu’na, topluluk danışmanları Edanur Süzen ve Onur Şaylığ nezdinde teşekkür ederiz. 

 

 

Can Palas


15 Aralık 2021