Uşak Üniversitesi Eğitim Fakültesi

FAKÜLTEMİZ ÖĞRENCİLERİNİN 2018-2019 ÖĞRETİM YILI BAHAR YARIYILI SONU TEK DERS SINAVI 10 TEMMUZ 2019 ÇARŞAMBA GÜNÜ SAAT 15.00 'TE 201 NOLU DERSLİKTE YAPILACAKTIR. 

Not : Sınava girmek isteyen öğrencilerin 09 Temmuz 2019 Salı günü mesai sonuna kadar Bölüm Sekreterliğine dilekçe ile başvurması gerekmektedir. (3. Kat/Memur Mevlüt TOPASAN Dahili:2031) 

 

UŞAK ÜNİVERSİTESİ EĞİTİM-ÖĞRETİM VE SINAV YÖNETMELİĞİ 

Sınavlar

MADDE 18 – (3) Mezun olabilmek için zorunlu staj çalışması hariç, devam koşulunu yerine getirmiş olduğu tek dersten başarısız olan öğrencilere, dilekçe ile başvurmaları halinde bir defaya mahsus olmak üzere bütünleme sınavını takip eden bir ay içinde tek ders sınavı açılır. Tek ders sınavı her yarıyıl bütünleme sınavlarından sonra yapılır. Dilekçe ile müracaat edip sınava girmeyen öğrenci tek ders sınav hakkını kullanmış sayılır.

(4) Öğrenciler, sınava ilân edilen gün, saat ve yerde girmek ve öğrenci kimliklerini yanlarında bulundurmak zorundadırlar. Gerekli görülen hallerde birim yönetim kurulu kararı ile cumartesi ve pazar günleri de sınav yapılabilir. Belirtilen gün ve yerde sınava girmeyen öğrenci sıfır not almış sayılır. Ancak bütünleme sınavlarında sınava girmeyen öğrencinin, sınavına girmediği dersin son sınavından aldığı not geçerlidir.

(5) Yapılan sınavlarda alınan en son not ve başarı katsayısı geçerlidir


28 Haziran 2019